Yumurta Yemi Fiyatları

Yemek kültürümüzün vazgeçilmezi üyesi yumurtadır. Sabah, öğle, akşam öğünlerimizde tükettiğimiz besinlerin içerisinde yani yediğimiz çoğu besinin içerisinde yumurta vardır. Bu nedenle tükettiğimiz besinler içerisinde ciddi bir önem taşımaktadır. Tavuklar günlük yumurta yaptıklarından dolayı sürekli olarak besin değeri çok, zengin, taze ve kaliteli yiyeceklere ihtiyaç duymaktadırlar. Tavukların daha iyi yumurtlayabilmeleri için tavuk yeminden biraz daha farklı bir yeme ihtiyaçları vardır. Yumurta yemi tavukların çok daha iyi beslenebilmesi için hazırlanmaktadır. Yumurta yemlerinin içerisinde tavuk yumurtasının oluşumu için çeşitli proteinler vardır. Tavuklar yumurtlarken çiftliklerde ya da kapalı kümeslerde oldukları için yumurta yemi bol miktarlarda verilmelidir. Yumurta yemi tavukların gelişimine fayda sağladığı gibi etli görünmelerine de sebep olmaktadır.

 

Yumurta Yeminin İçerisinde Neler Var?

Yumurta yemlerinin içerisinde birçok farklı bitkisel gıdalar vardır. Yumurta yemi tavukların en çok beslenme kaynağı olduğundan dolayı yemin kaliteli olması çok önemlidir. Yumurta yemi doyuruculuğunun yanında içerdiği vitamin, mineral ve protein zenginliği açısından tavuk besleyenler tarafından önem taşımaktadır. Sadece tavuk yetiştiren kişiler değil kümes hayvanı ve büyükbaş hayvan besleyen kişiler de verimin artması için yumurta yemini çokça tercih etmektedirler. Yumurta yemleri; kırık buğday, kepek, mısır, ay çiçeği, yağlı soya, arpa, soya tohumu ve birçok besin içermektedir.

 

Yumurta Yemi Fiyatları

Yumurta yemlerinin fiyatları kalitesine ve yumurta yeminin içerdiği besinlere göre değişiklik göstermektedir. Tavuklarınızın sağlığı ve yaptıkları yumurtaların daha iyi olması için kaliteli tavuk yemleri ile beslenmesi önem taşımaktadır. Kalitesiz tavuk yemleri içerebileceği zararlı kimyasallar nedeni ile tavuğunuzun sağlığında problemler oluşturabilmektedir. İçeriğinde çok az kimyasal barındıran ham maddesi mısır, arpa, soya küspesi, tam yağlı soya, ay çiçeği küspesi olan 50 kiloluk yumurta yemi 200 TL’dir. Ham protein, ham yağ, sodyum, fosfor içeren civcivlerin büyürken tüketebileceği yumurta yeminin 2 kilosu 25 TL’dir. Bitkisel yağ asitleri içeren %100 organik yumurta yeminin 25 kiloluk çuvalı 212 TL’dir. Magnezyum açısından zengin yumurta yeminin kilosu yaklaşık olarak 20 TL’dir. Tavuklarınızı sağlığı ve yumurtalarının kalitesi için kaliteli ve sağlıklı yumurta yemlerini tercih etmeniz önemlidir.