Gezen Tavuk Yemi

Günümüzde doğal yumurta ve beyaz et arayışı çok yaygındır. Bu nedenle gezen tavuk yumurtası ve gezen tavuk eti talep görmektedir. Gezen tavuk yetiştiriciliği de bu sebeple artmaktadır.

Günümüzde doğal yumurta ve beyaz et arayışı çok yaygındır. Bu nedenle gezen tavuk yumurtası ve gezen tavuk eti talep görmektedir. Gezen tavuk yetiştiriciliği de bu sebeple artmaktadır. Gezen tavukların en güzel özelliği doğada ya da yaşadıkları ortamda gezdikleri için doğal yeşil yapraklı bitkileri ve özellikle goncaları tüketebilmektedirler. Hem doğal bitkileri rahatça tüketebildikleri ve gezebildikleri için hem tavukların etleri hem de ürettikleri yumurtaları diğer tavuklara ve yumurtalara oranla çok daha sağlıklı ve lezzetlidir. Bu yüzden gezen tavuk eti ve gezen tavuk yumurtası çokça tercih edilmektedir. Gezen tavukların diğer tavuklara oranla daha farklı besinler ve yemler tüketmeleri önerilmektedir. Aynı zamanda gezen tavuk yetiştiricilerinin dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. Tavukların gezdiği ortamda hem kendi dışkıları hem de başka hayvanların dışkıları olmamalıdır. Tavukların bu dışkıları tüketme ihtimalleri oldukları için bu konuya özen göstermeleri gerekmektedir. Gezen tavuklarda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise tavukların yaktıkları kaloriye oranla ihtiyaç duydukları besin değerlerini sağlayabilecek yem ve besinler tercih edilmesidir. İhtiyaç duydukları besin değerleri diğer tavukların besin değerlerine benzese de aynı olmadığı için aynı yemleri ve besinleri tüketmemeleri önerilmektedir. Gezen tavuklara daha çok sağlıklı ve taze besin ve yem tercih etmeniz hem tavuklarınızın hem ürettikleri et ve yumurtaların hem de üretilen besinleri tüketenler için çok daha sağlıklı olacaktır.

Gezen Tavuk Yemi İçindekiler

 Gezen tavukların diğer tavuklara göre ihtiyaç duydukları besin değerleri daha farklı oldukları için tercih edilmesi önerilen yem ve besinler de farklıdır. Gezen tavuklar için özel üretilen yemler tercih edilmelidir. Gezen tavuk yemi içerisinde; mısır, tam yağlı soya, arpa, soya küspesi, ay çiçek küspesi, premiks gibi ham maddeler yer almaktadır. Özellikle üre, amonyum sülfat, Ayçiçek kabuğu, hayvansal proteinler, her türlü gıda sanayi atıkları (bisküvi, çikolata, kuruyemiş gibi besinler), iade atıkları gibi tavuklar için yararlı olmayan ve kimyasal ürünler kullanılmamaktadır. Bu nedenle gezen tavuk yemi daha sağlıklı ve daha doğal olmaktadır. Gezen tavuklar için daha doğal yemleri tercih edilmesi tavuklarınız ve ürettikleri ürünler için çok daha faydalıdır.