Tavuk Yumurta Yemi Nedir Ne İşe Yarar?

Tavuk yumurta yemi, tavukların tükettiği ve içerisinde bulunan birçok bitkisel gıda ile beraber tavuğun gelişmesini ve yumurtlamasını sağlar.

Tavuk Yumurta Yemi Nedir Ne İşe Yarar?


Tavuk yumurta yemi, tavukların tükettiği ve içerisinde bulunan birçok bitkisel gıda ile beraber tavuğun gelişmesini ve yumurtlamasını sağlar. Tavuk yem seçimi, tavukların sağlıklı olmaları ve sağlıklı yumurtalar çıkarmasında önemli bir rol oynar. Yumurta yeminin içinde bulunan malzemeler, kırık buğday, ay çiçek, mısır, kepek, yağlı soya, soya tohumu gibi malzemeler bulunur ve en iyi yumurta yemi içerisinde olması gereken malzemelerdir. 


CP Yumurta Yem 


CP Tavuk yumurta yemi, Türkiye’de bilinen önemli bir yem markalarından biridir. 1986 Yılından itibaren yem üretimi yaparak birçok hayvanın sağlıklı beslenmesinde katkı sağlamıştır. Birçok hayvan yemi ile beraber kümes tavuklarına özel yemleri de vardır. En iyi yumurta yemi olan CP yemleri organik yumurta yemidir ve tavukların en önemli besin kaynaklarını içerir. CP tavuk yumurta yemi kullanımı,
Tavuklar, lezzetli olmayan yemlerini dışarı atma eğilimi gösterirler fakat CP tavuk yemi tüketen tavuklarda bu davranış görülmez.
Organik yumurta yemi özelliğindedir ve tavuklar organik yemleri tüketirken kimyasal hiçbir şeyi tüketmezler. 
GDO içeren hiçbir madde içermez, GDO’lu maddeler sadece tavuğun sağlığını etkilemez aynı zamanda insanların sağlığı ile oynamaktadır.
Bu tavuk yemi içerisinde hayvanların ihtiyacı olan tüm besin değerleri mevcuttur.
Tavukların sindirimi açısından kolaydır ve yumurtlamalarını kolayca sağlar.
Yumurtaların verimi bu yem ile kaliteli olur ve zengin içeriği ile asla sağlıksız bir yumurtaya rastlamazsınız.


Tavuklara Yumurta Yemi Ne Zaman Verilir


Tavuk yetiştirirken sadece yem kalitesi değil tavuğunuzu nasıl beslediğiniz önemlidir. Tavuklarda kötü beslenme, çok aşırı yeme ve daha az yeme gibi faktörler yumurta üzerinde de olumsuz bir etkiye sahiptir. Genel olarak tavuklar ilkbaharda ve yaz aylarında günde 2 kez yemlenir fakat bu sonbahar, kış aylarında günde 3-4 kez verilmektedir. Yemleme şu şekilde yapılır,
Tavuk yumurta yemi verilirken yem israfını önlemek önemlidir. İsrafı önlemek için tavuğun yiyebileceği kadar yem atılmasına önem gösterilmesidir.
Tavukların yemini verirken mutlaka yanında içebilecekleri su olmalıdır.
Tavukların yemleme süreci kontrol altında olmalıdır.
Yumurta yemi fiyatları 10 kg 70-80 TL arasındadır.