Muhabbet Kuşu Oyuncakları

Bir muhabbet kuşunun oyuncağının iyi olup olmadığını muhabbet kuşunuzun kişiliğine ve zevkine göre farklılık gösterir. Mesela sizin çok sevdiğiniz bir oyuncağı kuşunuzun burun kıvırcığını görebilirsiniz. Muhabbet kuşunuz için seçtiğiniz oyuncaklar arasından hangisinin işe yarayıp yaramadığını zamanla anlayabileceksiniz. Muhabbet kuşlarının oyuncakları arasından hangisinin işe yarayıp hangisinin yaramadığını anlamak için ise ona farklı seçenekler sunun. İşte, muhabbet kuşu oyuncakları listemiz:

Kafes Salıncakları

Bir muhabbet kuşu, kafesinin tepesinde asılı olan herhangi bir şeye tırmanabilir. Bu bir ip, bir oyuncak veya bir tünek olabilir. Bu iç güdüsünü en iyi şekilde tatmin edebilmek için sahibi olarak ona bir kafes salıncağı alabilirsiniz. Muhabbet kuşu salıncağı almanız önemlidir. Çoğu muhabbet kuşu salıncağı ucunda zille gelebilirler. Böylece kuşlar sallanırken bir yandan bu zille oynayabilirler. Pek çok muhabbet kuşu salıncağıyla oynamayı çok sever.

Tırmanma Oyuncakları

Muhabbet kuşları en az kafeste sallanmayı sevdiği gibi bir şeylere tırmanmayı da çok severler. Kafesin içinde bulunan herhangi bir merdiven veya tünek olmasa bile kafesin tellerine tutunarak farklı yönlerde hareket etmeleri bundan dolayıdır. Onları bu ıstıraptan kurtarmak için tırmanmaları için üretilen tırmanma merdiveni almanız mümkündür.

Çiğneme Objeleri

Eğer konu çiğneme ve kemirmeyse muhabbet kuşunuzu tüylü bir sürüngen olarak düşünebilirsiniz. Ele gelen, sosyal bir muhabbet kuşunuz varsa onu düzenli olarak dışarı salıyorsanız kuşunuzun tepe tepe kullanacağı bir çiğneme veya kemirme oyuncağı alabilirsiniz.

Ziller

Muhabbet kuşu salıncaklarında, aynalarda veya diğer objelerde bulunan ziller kuşunuzun iki eli kanda olsa bile oynamaktan vazgeçmeyeceği bir oyuncaktır. Eğer bir petshopa yolunuz düşerse mutlaka bu zillerden almanızı tavsiye ederiz.

Ayna

Muhabbet kuşu oyuncağı denildiği zaman akla ilk gelen ayna olsa da bazı kuşlar bunu severken bazıları bunu sevmez. Muhabbet kuşunuz aynayla saatlerce konuşabilir, kendine iltifat edebilir. Muhabbet kuşunuzun sağlıklı ve mutlu bir ruh halinde olması için muhabbet kuşunuzun kafesinde 1 adet ayna olması gerektiğini unutmayın. Muhabbet kuşunuzun kafesinde yer alan bu ayna onun daha keyiflenmesini ve daha mutlu olmasını sağlayacaktır.