Muhabbet Kuşu Civciv Yemi Yer mi?

Muhabbet kuşlarına civciv yemi kesinlikle verilmez.Civciv yemlerinin içerisinde yüksek protein içeriği oranını arttırmak için  et, deri, kemik, balık unu, kan unu, mezbaha atıkları vb. atıklar civciv yemlerine eklenmektedir. Bu atıklar, farklı hayvanlara

Muhabbet Kuşu Civciv Yemi Yer mi?

Muhabbet kuşlarına civciv yemi kesinlikle verilmez

Civciv yemlerinin içerisinde yüksek protein içeriği oranını arttırmak için  et, deri, kemik, balık unu, kan unu, mezbaha atıkları vb. atıklar civciv yemlerine eklenmektedir. Bu atıklar, farklı hayvanlara ait farklı hormon içerikleri  barındırmaktadır.

Farklı tür hayvanların hormonlarının muhabbet kuşlarının vücutlarına girerek etki edebilecek seviyeye ulaşmasıyla kuş davranışları ve iç organ yapısını değiştirmektedir.Kuşlarda yağlanma ve kısırlık sorunlarına sebebiyet vermektedir.

Civciv yemi yemeye alışan muhabbet kuşları yeme ara verildikten  sonra birbirlerinin etlerini yemeye çalıştıkları görülmüştür. Bunun nedeni civciv yemi içesindeki besinleri arıyor olmalarıdır ve hormonsal etkilerinden dolayıdır.

Eğer muhabbet kuşunuzu civciv yemi ile beslemek istiyorsanız ya her zaman civciv yemi vermelisiniz ya da hiç vermeye başlamamalısınız.Biz kesinlikle civciv yemi verilmesini istemiyoruz.

Muhabbet kuşlarının doğal davranışlarını değiştirdiği için muhabbet kuşlarına civciv yemi verilmemelidir.Aynı şekilde diğer yüksek proteinli kanatlı yemleride verilmemelidir