Köpekler İçin En İyi Yem Hangisidir?

Köpek beslerken, mama seçiminde dikkat edilmesi gerekir çünkü köpeklerin yememesi gereken maddeler diğer hayvanlara göre daha fazladır. Köpek maması içerisinde bulunması gerekenlerden en önemlisi hayvansal proteinler, karbonhidrat ve yağlardır.

Köpekler İçin En İyi Yem Hangisidir?

Köpek beslerken, mama seçiminde dikkat edilmesi gerekir çünkü köpeklerin yememesi gereken maddeler diğer hayvanlara göre daha fazladır. Köpek maması içerisinde bulunması gerekenlerden en önemlisi hayvansal proteinler, karbonhidrat ve yağlardır. Köpekler mama yerken günlük almaları gereken besinler en iyi köpek maması çeşididir. Köpeklere mama verilirken dikkat edilmesi gereken şeyler vardır.
Köpeğin yaşı veya emziren köpeklerde mama seçimi önemli bir rol oynar.
Bazen köpeğin cinsi konusunda verilen mama dikkat edilmesi gerekebilir.
Kötü mama seçimi köpeğin sağlığını olumsuz etkiler ve bunu en iyi ağızının kokusundan anlarsınız.
Doğal malzemeler ile yapılan köpek mamaları köpeğin gelişimini olumlu etkiler.
Eğer köpeğiniz halsiz ise, sindiriminde sorun varsa veya diş, ağız bakımında sıkıntılar varsa mamasının değiştirilmesi gerekebilir.
Yavru köpek maması, köpeğin gelişimi için özel seçilmelidir.

Katzoo Köpek Maması

Katzoo köpek mamaları köpekler ve tüm yetişkin köpek ırkları için özel olarak üretilmiştir. Günlük beslenme ihtiyacını karşılar ve dengeli bir beslenme sunulur. En iyi köpek maması içeriği ile içerisinde bulunan kuzu proteini ile köpeklerin protein ihtiyacını karşılar. Katzoo köpek maması ürünleri,
Katzoo yetişkin köpek maması kuzu etli pirinçli içeriği ile yetişkin köpeklere kuzu eti içerisindeki vitaminleri verirken karbonhidrat enerjisini pirinçten vermektedir.
Katzoo yavru köpek maması kuzu etli ve pirinçli içeriği ile yavru köpeklerin gelişimine katkı sağlar.
Katzoo Köpek maması 15 Kg fiyatları 160 TL’den başlamaktadır.

Köpek Beslerken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Köpekleri beslerken dikkat edilmesi gerekenler, köpek maması haricinde vereceğiniz besinler faydalı olabilse de bazı besinler oldukça zararlıdır ve bunlar evimizde mevcuttur. Hangi koşulda olursa olsun köpekleri uzak tutmamız gereken besinler,
Çikolata ve şeker. Bu besinler köpek tarafından tüketildiği taktirde uzun soluklu hastalıklara yakalanma oranı artmaktadır.
İçerisinde tatlı bulunan yiyecekler.
Badem, kereviz gibi besinler.
Sakız ve şekerler.
Süt gibi içerisinde süt bulunan ürünler.
Çiğ etler ve balıklar.
Kafein içeren ürünler ve alkol.
Sarımsak ve soğan veya içeriğinde sarımsak, soğan olan besinler köpeklerden uzak tutulması önerilir.