Kemirgenler için talaş ne işe yarar?  

Kemirgen talaşı, evde beslediğiniz kemirgen canlıların kafesinde bulunan ve kafesi temiz tutmaya yarayan bir altlık denilebilir. Talaşların üretildiği malzemeler, mısır granülü, ahşap taşları, çam peleti veya yumuşak emici konfeti gibi kağıtlardan oluşmak

Kemirgenler için talaş ne işe yarar?  


Kemirgen talaşı, evde beslediğiniz kemirgen canlıların kafesinde bulunan ve kafesi temiz tutmaya yarayan bir altlık denilebilir. Talaşların üretildiği malzemeler, mısır granülü, ahşap taşları, çam peleti veya yumuşak emici konfeti gibi kağıtlardan oluşmaktadır. Kemirgen talaşı, Hamster, tavşan gibi hayvanların kafeslerinde kullanılabilir. Talaş seçimi yaparken,
Emiş gücü ve neme olan dayanıklılığı talaş seçerken çok önemlidir.
%100 doğada çözünebilen talaş maddesi kullanılmalıdır.
Kemirgenler için doğal ortam talaşlar ile oluşturulabilir.
Kemirgenler hassas canlılar olduğu için kullanılan talaşın yumuşaklığına dikkat edilmelidir.


Kemirgen Talaşı Ne İşe Yarar?


Kemirgen talaşı hayvanların, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde kafesinde yaşamalarında çok önemli bir rol oynamaktadır. Kemirgen talaşı,
Kemirgenler için yumuşak yürüme, yatma yüzeyi oluşturma gibi hareketlerinde yumuşak yüzey sağlar.
Yuva malzemesi sağlama amacıyla Kemirgen talaşı Hamster gibi hayvanlar tarafından kullanılır.
İdrar ve dışkı emici özelliği taşır bu yüzden kemirgen canlılar kafeslerine rahat ederler.
En iyi kemirgen talaş markası olan Krax tozdan tamamen ayrıştırılmıştır. Sıkıştırılmış olan talaş alımı sırasında oldukça pratik ve hijyeniktir. 
Krax işlem görmemiş ve doğal bir markadır. Doğada çözünebilen özelliği ile hayvanlara doğal ortam yaratmaya olanak sağlar.
Krax, talaşı doğal kokulu bir talaştır. Kötü kokuları muhafaza eder.


Talaş Nasıl Kullanılır?


Talaşların kullanımı kemirgen türüne göre değişiklik sağlayabilir ve talaşlar hayvanın kullanımına göre değiştirilmelidir. Hamster talaşı daha az değiştirilirken tavşan talaşı sık sık değiştirilmesi hayvan sağlığı açısından önem taşır. Kemirgen talaşı kullanılırken bakımı zor olan tavşanlarda yeterli konfor olunmadığı takdirde psikolojik sorunlar yaşanabiliyor. Bu yüzden kemirgeninizin sağlık ve psikolojik durumunu korumak için talaş bakımı önemlidir. 
Hamster talaşı olarak kullanılacaksa, kafesin içini talaş ile doldurulması önerilir. Bunun nedeni, hamsterin kafes içerisinde talaşı oyarak kendine alanlar oluşturmasını sağlar.
Kemirgen altlığı olarak kullanılacaksa talaş paketinden çıkartıldığı zaman, zemine yayarak çok kalın olmadan ince bir tabaka halinde konulmalıdır.
Tavşan talaşı olarak kullanılacaksa, tavşanların kafes içerisinde çok fazla konulmadan uyuduğu yerlere daha çok konulmak üzere talaş serilir.