Kediler İçin En İyi Yem Hangisidir?   

Kedileri beslerken sağlıklı ve kaliteli beslendiğine emin olmak isteriz bu yüzden kedi maması seçiminde, mama içerisinde bulunan maddeler önemli bir konumdadır.

Kediler İçin En İyi Yem Hangisidir?   


Kedileri beslerken sağlıklı ve kaliteli beslendiğine emin olmak isteriz bu yüzden kedi maması seçiminde, mama içerisinde bulunan maddeler önemli bir konumdadır. Kedilerinizi beslerken dikkat etmeniz gerekenler,
Kedi maması seçerken hep kediler için lezzetli olmalı hem de sahipleri tarafından rahatlıkla yönetebilecekleri bir yem olmalı.
İdeal olarak kedi mamaları içerisinde kedilerin sağlıklı beslenmesini sağlayacak ve güzelce büyümesini sağlayacak vitaminler, mineraller olmalıdır.
Yaş mama ve kuru mama arasında karar verirken ikisi arasındaki farklılıklar göz önüne alınmalı ve kediye uygun bir mama seçilmelidir.
Kedilerin yaşına göre beslenme şekli oluşturulmalıdır. Çünkü mama çeşitleri kedilerin yaşına göre üretilmektedir. Küçük olan ve dişleri yeni çıkan kedilere kuru mama verilmez.
Yavru kedisi mamaları içerisinde bulunan özel vitaminler ile beraber yavru kedilerin yemesi gerekenleri içermektedir bu yüzden yavru kedilere özel mama seçimi uygulanmalıdır.
Yaş ve kuru mama ile karışık beslenme yapılabilir. Bazen kedi yaş mamayı daha çok sever ve kuru mamayı kabul etmez.


Yaş Mama ve Kuru Mama


Yaş mama ve kuru mama seçimleri kedi sahipleri tarafından sıklıkla düşündüren bir sorudur. Her ne kadar yaş mama ve kuru mamanın kendine özel farklılıkları olsa da karışık bir şekilde beslenme sağlanabilir. Kedi maması olarak en çok satılan yaş mama, kedinin su alımını arttırır ve içerisinde bulunan aroma ile çoğu kedinin ilgisini çekmektedir. Kuru mama, kedilerin diş sağlığını korumada önemlidir ve kuru mamalar, uzun süre kâsede kalabilir.


Katzoo Kedi Maması


Kedi maması markaları arasında en kapsamlısı ve iyi satılan mamalardan biri Katzoo kedi maması. İçeriğinde her kediye özel yapılan malzemeler mevcuttur. Katzoo kedi maması 15 Kg olarak satılır ve fiyatlar 185 TL’den başlamaktadır. Katzoo kedi maması çeşitleri,
Yetişkin kedi maması, tavuklu.
Yetişkin kedi maması gurme.
Yetişkin kedi maması, somonlu.
Yetişkin kedi kısırlaştırılmış, somonlu.
Yavru kedi maması tavuklu ürün ve diğer Katzoo mamaları kedileri gelişimlerinde ihtiyaç duydukları vitaminleri içermektedir. Her kediye uygun formüle edilmiş bu mamalar lezzet açısından da kedilerin en sevdiği mamalardır.