Kanaryalar Ne Kadar Yem Yer? 

Kanarya yemi seçimleri kanaryanın sağlıklı yaşaması için önemli bir etkendir. Kanarya yem seçimi yaparken kanaryanın yavru ya da erişkin olmasına dikkat edilmelidir ve yem dışında ek gıda verilmesine özen gösterilmelidir. Kanaryalar düzenli olarak beslenm

Kanaryalar Ne Kadar Yem Yer?  


Kanarya yemi seçimleri kanaryanın sağlıklı yaşaması için önemli bir etkendir. Kanarya yem seçimi yaparken kanaryanın yavru ya da erişkin olmasına dikkat edilmelidir ve yem dışında ek gıda verilmesine özen gösterilmelidir. Kanaryalar düzenli olarak beslenmelidir, düzgün beslenemeyen kanaryada çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Kanarya beslenmesi tüm ayrıntılarıyla şu şekildedir.
Kanarya kafesine yemi koyduğunuz zaman kanarya acıktığı zamanlarda yemeğini yer bunun için özel olarak yapmanız gereken bir şey yoktur.
Kanaryanın yemlerini koyabileceğiniz iki adet yemlik bulunması önemlidir.
Kanaryanın sağlıklı beslendiğini tüylerinden ve parlaklığından anlaşılabilir.
Kanaryaların kalsiyuma ihtiyacı vardır ve kanarya yemi seçerken mutlaka içerisinde kalsiyum bulunan bir yem seçilmesi uygun olacaktır.
Kanaryalar bazen çok fazla yem yerler ve kusarlar, bu durumları izleyip kanaryanızı aşırı beslenmeden uzak tutabilir, daha az yem koyarak veya kuşa yemek saatleri belirleyerek bu durumu dengede tutabilirsiniz.


Kanaryalarda Perilla Tohumu Faydaları


Perilla tohumu, kanaryalar için zengin bir besin çeşididir. Kanarya yemi içine bu tohum konulabilir. Perilla tohumu tüketimi kuşun yaşına göre değişiklik göstermektedir. Yavru kanaryalara tohum daha fazla verilir sonrasında ise beslenme miktarına göre arttırabiliniz. Günlük kuş tohum miktarı 2 yemek kaşığı olarak belirleyebilirsiniz. Perilla tohumunun kanarya kuşuna faydaları şu şekildedir,
Perilla tohumu içerisinde %40 oranında yağ bulunmaktadır ve birinci sınıf kalite bir tohumdur.
Kanaryaların tüy gelişimine katkı sağlar ve yavru kanaryaların rahatlıkla yemesi için uygundur.
İçerisinde omega 3,6 ve omega 9 bulunur ve oleik asit açısından dengelidir.


Kanarya Beslenmesinde Püf Noktalar


Kanarya yemi sade yemler ve karışık yem şeklinde olabilir. Kanarya bakımında püf noktalar kanaryanın tüylerini canlı tutacak ve sürekli enerjik yapmasını sağlayacak şey zengin içerikli tohumların karıştırılmasıdır. Kanarya yemleri rahatça tohumlar ile karıştırılabilir ve kuşların yaşam kalitesini arttırarak yemlere özel aroma verir. 
Tozdan arındırılmış kanarya yemi sayesinde kuşunuza daha kaliteli bir yemleme sunabilirsiniz.
Doğal tohumlardan oluşan yemleri tercih ederek genetiği değiştirilmiş ürünler kullanılmaması gereklidir.
Yavru kanarya besleme, kanarya yumurtadan çıktıktan sonra 2-3 günde bir yem verilmesi uygundur.