Forpus Papağan Fiyatları

Muhabbet kuşuna olan benzerliğiyle ön plana çıkan forpus papağanının ana yetişme yeri Güney Amerika olsa da Türkiye genelinde de ilgi gören kuşlar arasında yer almıştır. Sıklıkla tercih edilen bu kuş türü 7 alt türe sahiptir.

Muhabbet kuşuna olan benzerliğiyle ön plana çıkan forpus papağanının ana yetişme yeri Güney Amerika olsa da Türkiye genelinde de ilgi gören kuşlar arasında yer almıştır. Sıklıkla tercih edilen bu kuş türü 7 alt türe sahiptir. İlk bakıldığı zaman üzerinde taşıdığı renklerin güzelliğiyle dikkatleri çeken forpus papağanının doğal rengi yeşil ve mavidir. Fakat bu türde yapılan bazı çalışmalar ve mutasyonlara uğradıklarından dolayı farklı renklerde görülebilir. Çok sevilen bir tür olan Forpus papağanı fiyatları nelerdir?

Forpus Papağanı Fiyatı

Oldukça sevilen kuş türü olan forpus papağanını satın almak isteyen kişiler tarafından araştırılan ilk konu ise bu sevimli kuşun fiyatı olmaktadır. Forpus papağanları online satış noktaları üzerinden satın alınan bir kuş olduğu gibi aynı zamanda pet shoplarda da satılabilir. Papağanın yaşı, cinsiyeti, konuşup konuşmadığı gibi durumlara göre forpus papağanı fiyatı farklılık gösterir.

Yavru forpus papağanı fiyatı genel olarak 200 TL ile 750 TL aralığında farklılık gösterir. Damızlık adı verilen bakımlı olan forpus papağanı fiyatı ise 400 TL ile 800 TL arasında değişiklik gösterir. Son zamanlarda adından sıklıkla bahsettiren forpus papağanı ülkemizde giderek yaygınlaşmaya başlayan bir kuş türüdür. Forpus papağanları mavi kanatlı, Meksika, yeşil arkalı, sarı yüzlü, koyu gagalı olmak üzere farklı türlere ayrılmaktadır. 20 yıl yaşayabilen bu kuş türü dünya üzerinde en küçük papağan türü olarak öne çıkar. Bu kuşun sahipleri genelde kepek ve tüy gibi sorunlarla uğraşmazlar. Çok ilgi gören bu kuşlar sürekli ilgili ve meraklıdır. Sahiplerine alıştıktan sonra adeta sahiplerine aşık olurlar ve diğer insanlardan da sahiplerini kıskanırlar. Özellikle taklit yetenekleri çok iyi olan bu kuş türünün konuşma anlamında başarılı oldukları söylenemese de iyi eğitim verilirse onlarca kelimeyi takır takır konuşabilirler. Forpus papağanı almayı düşünüyorsanız eğer geniş bir kafes almanız gerekir. Kuşunuzu yalnız bırakmamalı ve mutlaka bir eş alarak bakımını üstlenmelisiniz. Eğer tek bırakırsanız bir süre sonra strese girme olasılığı çok yüksek olan kuşu bu riske atmamanız gerekir.