En İyi Kızıştırıcı Kanarya Yemi

Diğer bütün kuş türlerinde olduğu gibi kanaryalarında üreme ve çiftleşme dönemleri vardır. Bu dönemler her zaman sorunsuz geçemeyebilir.

Diğer bütün kuş türlerinde olduğu gibi kanaryalarında üreme ve çiftleşme dönemleri vardır. Bu dönemler her zaman sorunsuz geçemeyebilir. Çiftleşme dönemlerinde bazı kuşlarda çiftleşme ve üremeye karşı isteksizlik oluşabilmektedir. Bu süreçlerde kuşunuzun istediğini arttırmak ve bu dönemi verimli olarak geçirebilmek için kızıştırıcı yemler kullanılmaktadır. Kızıştırıcı yemler içerdiği mineraller ve vitaminler sayesinde kanaryanızın daha da sağlıklı olmasında yardımcı olacaktır. Çiftleşme dönemlerinde kondisyonun da artmasını sağlamaktadır. Kanaryalar için üretilen diğer yemlerle arasındaki en büyük fark içerdiği kızıştırıcı özelliğe sahip tohumlar ve besinlerin eklenmesi ile üretilmektedir. Kızıştırıcı yemler de diğer kuş yemleri gibi taze tutulmalıdır. Aynı zamanda kanaryanıza vereceğiniz kızıştırıcı kanarya yeminin kaliteli ve doğal olmasına özen göstermeye dikkat etmelisiniz. Kanaryanızın çiftleşme döneminde istekli olabilmesi için kuşunuzun bakımına, temizliğine ve beslenmesine özen göstermelisiniz. Çiftleşme dönemi diğer dönemlere göre daha hassastır. Bu dönemde kanaryanızın kafesinin uygunluğu, sessiz bir ortamın yaratılması ve kanaryanızın çiftleşebileceği eşin özenle seçilmesi gibi durumlara dikkat etmelisiniz. Çiftleşme dönemindeki en önemli şey kanaryanızın beslenmesidir. İhtiyaç duyduğu isteği ve diğer dönemlerden daha fazla harcadığı kaloriyi kanaryanıza sağlamalısınız. Kızıştırıcı yemler kanaryanızı çiftleşme dönemine karşı istekli hale getirdiği gibi yumurta üretimindeki artışa ve üretilen yumurtaların daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Kanaryanız için tercih edeceğiniz kızıştırıcı kanarya yeminin doğal ve kaliteli besinler ile üretilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kızıştırıcı Kanarya Yemi İçindekiler

Kanaryanız için alacağınız kızıştırıcı kanarya yeminin içerisinde ne olduğuna bakmanızda fayda vardır. Kızıştırıcı yemler genel olarak; ak darı, sarı darı, kırmızı darı, Nijer tohumu gibi enerji ve besin açısından zengin darı, tohum ve tahıllar içermektedir. Tohum ve tahılların yanı sıra kızıştırıcı kanarya yemleri; kalsiyum, B2 vitamini, A vitamini, B12 vitamini, D3 vitamini, E vitamini gibi bu dönemde ihtiyaç duydukları vitaminleri ve mineralleri de içermektedirler. Kızıştırıcı kanarya yemleri içerdiği yüksek besin değerleri ile kanaryanızın çiftleşme döneminde ihtiyacı olan besinleri ve kaloriyi içermektedir. Kanaryanızın sağlığı için kullanacağınız yemin doğal, taze ve sağlıklı olması kanaryanızın ve üreteceği yumurtaların verimi ve sağlığı için önemlidir.