En İyi Balık Yemi Hangisi?

Akvaryum balıklarınız için kullanılan balık yemi ve markası akvaryumda yaşayan balıkların hayat süresini belirlemektedir.

En İyi Balık Yemi Hangisi?


Akvaryum balıklarınız için kullanılan balık yemi ve markası akvaryumda yaşayan balıkların hayat süresini belirlemektedir. Balığın cinsine ve türüne en iyi balık yemi seçimi en uygunu olacaktır. Balığın cinsine göre alacağınız balık yemi ve günde ne kadar besleyeceğiniz hakkında detaylı bilgi almak önemlidir. Doyma duygusu olmayan canlılar olan balıkları beslerken ne kadar yem attığınızın hesabını yapmanız gerekir. Akvaryum balıklarına yem atarken,
Balıkların besinini alması için genellikle günde 2 veya 3 kez yem atmanız yeterli olmaktadır.
Yavru balıklara günde atmanız gereken yem miktarı daha fazla olmakla beraber günde 5 keredir.
Kaliteli ve ideal yemlerle balığınızın akvaryumuna yem atarken akvaryum içerisinde bulunan balıkların yemeği yediğini takip etmeniz gerekmektedir.
Satın alınan yemin kalitesi önemlidir. Kaliteli yem hem akvaryumu kirletmeyen ve balıkların yiyebileceği bir yem olması gereklidir.
Balıkların günlük gereksinimi için gerekli olan yemler seçilmeli.


Balık Yemi Kalitesi Nasıl Anlaşılır?


En iyi balık yemi akvaryum ve balık sağlığı için önemlidir ve tabi ki kaliteli yemler balıklarınız için daha uygunu olacaktır. Satın alınan yemin kalitesini anlamak için yapabileceğiniz şeyler,
Satın alınan yemin kaliteli olduğunu anlamak için mutlaka balığın dışkısı ve hareketliliğini gözlemek gerekir. 
Sağlıksız yem ile beslenen balıkların hareketliliği azalır veya yem atmanız taktirde yemez.
Balık yemi içerisinde bulunan vitaminlerin depolanması ve uzun süre kalması önemlidir bu yüzden özellikle kurutulmuş yem tercih edilebilir.


Akvaryum Balık Yemleri Çeşitleri


Akvaryum balık yemleri çeşitleri arasından en çok kullanılan marka, Ekol balık yemi, balıklar için özel olarak hazırlanmış bir yemdir ve içerisinde balıkların tüm enerji ihtiyaçlarına yönelik bir yem çeşididir. Ekol balık yemi, balıklarınızda sağlıklı bir gelişim sağlar. İçerisinde doğadan almaları gereken deniz mineralleri bulunmaktadır.
Ekol balık yemi içerisinde C vitamini depolanmıştır.  C vitamini ve D3 vitaminleri balıkların yaşamını devam ettirebilmesi için gerekli vitaminlerdir.
Yanıç balık yem çeşidi ise yumuşaktır ve olta gibi aletlere takıldığında kolayca parçalanabilen bir yemdir. Yanıç yem fiyatları, herhangi bir pet shopa veya olta ile yem satılan yerlere sorabilirsiniz.