Caique Papağanı Fiyatı Nedir?

Caique papağanları farklı renkleriyle ön plana çıkarlar. Genelde yeşil ve siyah renkte olan bu papağanların dişi türleri erkeklerinden ayrılamazlar. Peki, Caique Papağanı Fiyatı Nedir?

 Caique papağanları farklı renkleriyle ön plana çıkarlar. Genelde yeşil ve siyah renkte olan bu papağanların dişi türleri erkeklerinden ayrılamazlar. Eşlerine çok fazla benzeyen bu papağanların göz renkleri ortası siyah en altında da kırmızı çizgiler vardır. Cinsiyet ayrımı zor olan bu papağanların ancak genciyle yaşlısını ayırabilirsiniz. Bu türün genç papağanlarının karın kısmında olan tüy kısmı sarıya yakındır. Yaşlı olan papağanların ise bu tüyü daha beyazdır. Gruplar halinde yaşamayı seven bu papağan türü oldukça yüksek yerlerde yuva yaparak yüksekte yaşamayı severler. Diğer papağan türlerine nazaran daha yüksek ses tonuna sahip olan Caique papağanları ötüşünü nerede olsa tanırsınız.

Caique Papağanı Beslenme Şekli

Meyve ve tohumla beslenen Caique papağanı özellikle ağaçların yeni açmış çiçeklerini çok severler. Bunun dışında meyve püresine bayılırlar. Fakat papağanlara verilen yemekler konusunda bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekir. Mesela sizin sevdiğini düşünerek verdiğiniz sert ve yiyemeyeceği besinler boğazına durabilir. Ayrıca bazı durumlarda bazı besinlere de alerjileri olabilir. Bundan dolayı hazır mama veya yumuşak meyveleri vermeniz gerekir. Normalde özgür yaşayan papağanlardan oldukları için yemek konusunda çok sınırları olmayan bu papağanlar kafes ortamında sıkılıp, strese girebilirler. Bundan dolayı kafese koyup da aman çıkmasın evi kirletmesin muhabbetleri pek Caique papağanlarına göre bir durum değildir. Black Head Caiquenin bir türü olan bu papağanların fiyatları da diğer papağan türlerine göre farklılık gösterir.

Caique Papağanı Fiyatları

Caique papağanı evcil olarak bakılacak papağanlar arasındadır. Uzun ömürlü bir papağan olmasının dışında fiyat olarak diğer türlerine göre farklıdır. Bazı türleri ev ortamına hızlı bir şekilde alışırken bazıları daha asi olabilir. Bundan dolayı fiyat belirlemesi yapılırken tüm bu özellikler göz önüne alınmaktadır. Bundan dolayı Caique papağanlarının kesin bir fiyatı yoktur. Siz fiyat araştırması yaparken papağanınızın özelliklerini göz önüne alarak yapmalısınız. Yani konuşmayan veya sakin olmayan bir papağanın fiyatıyla, konuşan, uysal bir papağanın fiyatı aynı olmamaktadır. Sevecen ve hareketli bir tür olan Caique papağanı aynı zamanda beklenmedik hareketlerle de sahibinin dikkatini çekebilir.