Albino Muhabbet Kuşu Konuşur Mu?

Albino muhabbet kuşlarının konuşma yeteneklerinin olup olmamasından bahsetmek istiyoruz. Fakat ilk olarak bu kuş türüyle ilgili size bilgi vermek istiyoruz. Diğer kuş tüylerine göre beyaz olan albino muhabbet kuşlarına aynı zamanda tavşan kuşu da adı verilir. Bu kuşların albino olmasının en önemli sebebiyle melaninin hormonunu ortadan kaldıran ıno genidir. Bakımı diğer kuşlar gibi olan albino kuşlarının deri hastalıklarına yakalanması çok normaldir. Bu kuşların doğuştan gelen hastalığı aynı zamanda insanlarda da mevcuttur. Nasıl ki albino insan derilerinin hassas olması sebebiyle güneşe maruz kalması önerilmemektedir.

Albino Muhabbet Kuşu Özellikleri

Albino muhabbet kuşlarının cinsiyetini ayırmak diğer kuşlara göre daha zordur. Aynı zamanda bu kuşlar yalnız kalmaktan oldukça korkan kuşlardandır. Albino kuşları tüylerinin hepsi beyazdır. Pigment eksikliğine yol açan albinizm denilen hastalıkla dünyaya gelirler. Göz rengi birçok renk olmakla beraber genelde kırmızı renklidir. Diğer muhabbet kuşlarına göre daha geniş kafeste barınmak isteyen Albino muhabbet kuşunun normal kafeste kalması normaldir. Albino muhabbet kuşları da diğer muhabbet kuşları gibi insanlarla iyi anlaşırlar. Bembeyaz tüylere sahip olan albino muhabbet kuşlarının tüylerine bakıldığı zaman beyaz değil de mavi, yeşil ya da sarı olduğunu görebilirsiniz. Zeka seviyeleri çok yüksek olan albino kuşlarının erkek cinsinin sayısı dişiye göre daha azdır. Bu tür kuşların neredeyse hepsi dişidir. Fakat bu hastalığın nedenini henüz bilinmemektedir. Sağlık konusunda oldukça hassas olan albino kuşlarına özen gösterilmesi gerekir.

Albino Muhabbet Kuşları Konuşur Mu?

Evinize aldığınız küçük dostunuzun konuşması için sabırsızlandığınızı biliyoruz. Fakat kuşunuza konuşmayı öğretmek biraz zaman alacaktır. Bu süreçte tek yapmanız gereken şey sabırlı olmaktır. Biraz sabrettiğinizde ve vazgeçmediğinizde sevimli kuşlarınız konuşmayı öğrenecek ve sizinle de keyifli dakikalar geçirecektir. Tüm muhabbet kuşları gibi albino muhabbet kuşları da sesleri taklit ederek öğrenecektir. Bundan dolayı gürültülü ortamı sevmeseler de ses olmayan ortamlarda bırakılmaması gerekir. Çünkü kuşlar bir şey duymayıp, yalnız bırakılırsa bir şey öğrenmemekle beraber strese girebilirler. Kuşunuzun konuşma süresi sizin ilgilenmenizle ilgilidir. Muhabbet kuşunuzun konuşması için üzerine ne kadar çok düşerseniz o kadar kısa sürede konuşacaktır. Fakat yine de sevimli mi sevimli kuşunuzu sıkmamaya özen gösterin.